Вважається, що перші згадки про місто ДРУЖКІВКУ датовані 1781 роком. Місто розташоване на північно-східних схилах Донецького кряжа, в районі злиття приток двох річок: Казенного Торця та Кривого Торця, обидві з яких є правими притоками Сіверського Дінця. Подейкують, що у місці злиття цих річок стояла козацька фортеця (пост), яка й дала початок активного заселенню цієї місцевості.
Дружківка – осередок промислового виробництва та багатогалузеве місто малого й середнього бізнесу. Індустріальним місто стало не одразу. Спочатку, у 70-х роках XIX ст. тут виникло робітниче селище при станції Дружківка Курсько-Харківсько-Азовської залізниці. Єдиним промисловим підприємством була невелика цукроварня графа Борисова, що була ведена у 1873 році. У 1893 році Донецьке товариство залізоробного та сталеливарного виробництва розпочало тут будівництво крупних чавуноливарного та сталеливарного заводів.
Станом на сьогоднішній день найважливішими галузями виробництва міста є машинобудівна і гірничодобувна. Землі на околицях міста містять великі запаси вогнетривких глин, що користуються попитом у закордонних виробників, а тому значною мірою експортуються. До найбільш вагомих промислових підприємств міста Дружківка відносяться:
- Дружківський машинобудівний завод;
- Дружківський завод металевих виробів;
- Дружківський завод газової апаратури;
- Дружківський порцеляновий завод;
- Заводи із видобутку вогнетривких глин «ВЕСКО» та «Дружківське рудоуправління»;
- Кіндратівський вогнетривкий завод;
- Завод з виробництва надлегких літаків «Ремсчетмаш»;
- Кондитерська Фабрика «ДРУЖКІВСЬКА»;
- Дружківський хлібозавод та ін.
У місті наявна досить розвинена транспортна інфраструктура. Зокрема, функціонують трамвайні та автобусні регулярні маршрути.
Архітектурна стилістика міста представлена різноманітними зразками, що відповідають різним рокам забудови. Зокрема 20-ті та 30-ті роки виявилися щедрими на строгий конструктивізм, що вважався архітектурним авангардом того часу. Натомість на 40-ві та 50-ті роки припав розквіт сталінського ампіру та неокласицизму. Наявні у місті й приклади раціоналізму, а також чимало будівель що відносяться до так званого «соцміста». Є тут чимало й дореволюційних будівель, включаючи навіть будинки барачного типу.
Благоустрою міста притаманні риси радянського та пострадянського садово-паркового аскетичного паркового декору з елементами конструктивізму.
Місто Дружківка багате на озеленення. У місті наявні значні насадження та декілька парків відпочинку, які, на жаль, не користуються значною популярністю, оскільки частково перебувають відновлення й упорядкування насаджень, облаштування додаткового зовнішнього освітлення та реорганізації пішохідних зон. Зокрема мова йде про такі паркові зони:
- Парк «Молодий»;
- Парк «Юрія Артемова»;
- Парк кам’яних скульптур «Святогор»;
- Парк «Закоханих»;
- Парк «Юність».