Коротко про місто
Концепція арт-урбанізації міста
Перелік запланованих рішень

Щоб переглянути та порівняти локацію креативного перетворення міста,

перемістить «вліво-вправо» слайдер, що розміщено по центру зображення локації.


 

Ділянка за адресою: квартал 40 років Перемоги, 17

Опис концепції арт-рішення

На сьогоднішній день на ділянці практично відсутній будь-який благоустрій. Залишки колишнього асфальтного покриття піддаються поступовому руйнуванню травами та бур’янами. При цьому ділянка використовується  переважно для прогулянок із хатніми тваринами. За відсутності спортивних снарядів та дитячих площадок, дана локація не представляє інтересу для молоді з точки зору проведення дозвілля. Відтак, ділянка просто перетворилася на пустир і не представляє жодного інтересу для мешканців та гостів міста.

 

Пропонується облаштувати в межах даної ділянки мініпарк для відпочинку й активного дозвілля дітей та дорослих. В межах парку доцільно розмістити місця для ігор дітей дошкільного віку та спортивну площадку для командних видів спорту. Окрім того, варто відновити елементи озеленення у формі невисоких порід декоративних дерев із широкими кронами та низької рослинності, що стелиться по ґрунту. Для цього рекомендовано наростити родючий шар ґрунту у формі локальних насипів, які можна буде влаштувати після демонтажу залишків асфальтного покриття. Біля дитячої площадки слід розмістити альтанку для укриття від опадів та захисту від прямих сонячних променів.

 

Окрім того, на території парку варто встановити ліхтарі для забезпечення освітлення у темну пору доби, а також локальне підсвічування озеленення. Система зрошення газонів дасть змогу утримувати відчуття свіжості та привабливості парку для усіх груп населення.

 

Загалом, дану локацію рекомендовано перетворювати на засадах екологічної архітектури та мінімалізму.


 

Будинок за адресою: вулиця Володимира Сосюри, 354

Опис концепції арт-рішення

Ще одним цікавим місцем, що може стати яскравою демонстрацією результатів застосування інструментальних засобів креативного перетворення може стати будинок за адресою: вулиця Володимира Сосюри, 354, що є яскравим прикладом радянської типової забудови, та його прибудинкової території.

 

Станом на теперішній день огороджувальні конструкції будівлі зазнали значного фізичного і морального зносу. Фасади облуплені, а решки керамічної плитки на ньому становлять небезпеку для мешканців будівлі та випадкових пішоходів. Окрім того, на прибудинковій території встановлені МАФи та тимчасові споруди із розміщеними у них магазинами, аптекою та точками продажу кави. Це водночас дає доступ до речей першої необхідності, а з іншого боку унеможливлює організацію дозвілля мешканців будівлі на прибудинковій території.

 

Проектом креативного перетворення пропонується здійснити ряд заходів з покращення візуального сприйняття будинку й прибудинкової території, а також по уможливленню користування відповідною територією, як зоною для занять спортом та проведення активного дозвілля. Зокрема, після попереднього очищення фасадів від залишків радянської керамічної плитки, рекомендовано нанести на їх торцеві поверхні мурали із зображеннями, що нестимуть у собі заклик до збереження природи, довкілля та екології в цілому. Окрім того, відповідні мурали ілюструватимуть загальні сімейні цінності та вказуватимуть на силу людської єдності. Для розширення прибудинкової території, відкриття виду з вікон мешканців перших трьох поверхів, а також для покращення візуального сприйняття запропонованих муралів на фасадах, рекомендовано перенести існуючі МАФи на сусідні ділянки зон загального користування у придорожніх локаціях. На звільненій території варто розмістити спортивну площадку зі снарядами для виконання різноманітних вправ для роботи з власною вагою. Окрім того, звільнена територія допускає влаштування прогулянкових доріжок та зелених насаджень з невисокими деревами та газонами.


 

Пустка за адресою: квартал 40 років Перемоги, 3 

Опис концепції арт-рішення

Цікавим прикладом організації благоустрою може стати також локація за адресою: квартал 40 років Перемоги, 3.

 

Станом на сьогодні тут розташована пустка без асфальтованого чи іншого твердого дорожнього пішохідного або автодорожнього покриття, яка під час дощу перетворюється на суцільне болото, що стає незручним для пересування літніх людей та осіб із обмеженими можливостями. Пустка переважно використовується в якості прибудинкової парковки приватного автотранспорту місцевих мешканців та відвідувачів вбудованих магазинів першого поверху багатосекційної 9‑ти поверхової будівлі. Відтак, зважаючи на те, що поточне покриття пустки є ґрунтовим, постійне переміщення по цій локації автотранспорту лише погіршує її стан.

 

Для перетворення даної локації пропонується здійснити ряд заходів, спрямованих на комплексний благоустрій прибудинкової території з подальшою організацією тут мініпарку. У мініпарку варто облаштувати велосипедну інфраструктуру з доріжками для прогулянок та їзди, з зеленими острівцями для насаджень і невисокої рослинності, а також із садово-парковими меблями комбінованими з велопарковками та додатковим зовнішнім освітленням. Зелені острівці рекомендовано виконувати таким чином, щоб у сукупності парк справляв враження невеличкого ландшафтного парку каменів та низькою декоративною рослинністю.

 

Частину покриття необхідно виконати із застосуванням асфальту або бетонної бруківки з метою улаштування паркувальних місць для відвідувачів магазинів, та з тротуаром для можливості пересування пішоходів і велотранспорту.

Запропоновану локацію, як і попередню дослідену пустку в кварталі 40 років Перемоги, пропонується реорганізовувати на основі стилів екологічна архітектура та мінімалізм, однак із домішками постмодернізму та деконструктивізму.