Коротко про місто
Концепція арт-урбанізації міста
Перелік запланованих рішень

Щоб переглянути та порівняти локацію креативного перетворення міста,

перемістить «вліво-вправо» слайдер, що розміщено по центру зображення локації.


 

Будівля Гончарівського ліцею

Опис концепції арт-рішення

Концепція креативного перетворення міста Сватове передбачає залучення об’єктів інфраструктури, що розташовуються не лише в самому місті, а і у прилеглих населених пунктах. В якості прикладу розглянемо креативне перетворення будівлі Гончарівського ліцею.

 

З цією метою пропонується виконати відновлення торцевих фасадів будівлі Гончарівського ліцею. На даний час фасади даного навчального закладу, мають похмурий та естетично непривабливий вигляд. Для пожвавлення сприйняття образу будівлі рекомендовано перетворення зовнішнього вигляду будівлі ліцею в арт-об’єкт за рахунок нанесення яскравого муралу. Ламана форма торця будівлі ліцею передбачає, що нанесення муралу буде виконано на два дещо зміщені один відносно одного фасади. Таким чином буде утворене єдине суміщене тематичне зображення складене з двох окремих частин.

 

Зокрема, пропонується у якості основних елементів муралу використати образ дівчини у квітковому вінку та українському національному одязі, яка стоїть на фоні врожайного пшеничного поля з млином та блакитного чистого неба над ними, та образу дівчини в сучасному вбранні, яка йде тим же пшеничним полем, тримаючись за прапор України, що простягається за нею.

 

Запропоновані образи покликані передати зв’язок культурного історичного минулого та сьогодення, красу та природну щедрість української землі, віру у мир, спокій та благополуччя країни. Яскраві кольори зображення додатково спонукатимуть школярів, учителів та відвідувачів школи концентрувати увагу на муралі.

 

Для надання більшої привабливості локації пропонується виконати відновлення прибудинкової території та газону біля ліцею. Подібний приклад реалізації ідей креативного перетворення може стати наглядним для інших навчальних і громадських закладів регіону та міста Сватове.


 

Міст по вул. Привокзальна, 1

Опис концепції арт-рішення

В рамках здійснення креативного перетворення міста Сватове пропонується застосування сучасних технологій в ілюмінації урбаністичних об’єктів на прикладі мосту по вул. Привокзальній,1.

 

Такі рішення дозволяють не лише покращити естетичну складову такої споруди як міст, але і зробити споруду видимою у вечірній та нічний час, що сприятиме скорішому пошуку громадянами безпечного переходу через залізничні колії. Додатковою функцією використання елементів зовнішнього освітлення є освітлення пішохідної зони мосту, що підвищить безпеку пересування по ньому.

 

Пропонується виконати розміщення світлодіодних смуг та освітлювальних ламп вздовж огородження для пішоходів, під мостовим перекриттям та на опорах мосту.

 

Можливі також цікаві реалізації арт-рішення за допомогою використання динамічних ефектів зміни підсвічування елементів споруди, що додасть більшої естетичної виразності та привабливості урбаністичного об'єкту.  


 

Парк відпочинку у кварталі Мирний

Опис концепції арт-рішення

У якості наступного прикладу впровадження концепції креативного перетворення м. Сватове пропонується розглянути заходи щодо створення парку відпочинку у кварталі Мирний.

 

На сьогоднішній день на даній локації взагалі не існує парку, як такого. Це скоріше частково занедбана ділянка, захоплена рослинністю, представленою невисокими кущами та трав’яним покровом. При цьому рельєфу ділянки характерне рівномірне підвищення від під’їздної дороги до ліній електропередач, що живлять розташовані поблизу будівлі. Відтак, ділянку незручно використовувати під розміщення дитячих чи спортивних площадок для ігрових видів спорту, стадіонів або інших класичних активних видів відпочинку. Окрім того, торцевий фасад найближчої будівлі зазнав значного фізичного та морального зносу, а асфальтне полотно дороги, що до нього веде, зазнало деформування та з часом почало розтріскуватися.

 

Пропонується застосувати до даної локації комплекс комбінованих рішень, що пожвавлять її візуальне сприйняття та змінять цільове призначення. Зокрема, під’їздну дорогу рекомендується зробити пішохідною зоною із велосипедними полосами. Покриття дороги варто оновити й нанести відповідну розмітку. Торцевий фасад найближчої будівлі може бути прикрашений яскравим і контрастним муралом. А от ділянку з похилим рельєфом пропонується перепланувати шляхом локального й незначного переміщення ґрунтових мас в межах ділянки з метою формування невеличкого ландшафтного міні-парку з прогулянковими пішохідними доріжками, низькими й щільними газонами та невисокою придорожньою рослинністю.

 

Таке рішення дозволить змінити відношення мешканців району до даної локації, перетворивши її на місцину для пасивного відпочинку, піших та велосипедних прогулянок.


 

Парк стадіон Зарічний

Опис концепції арт-рішення

Продовжуючи тематику креативного перетворення та оновлення паркової інфраструктури міста Сватове розглянемо іншу локацію – Парк стадіон Зарічний.

 

Запропонована до перетворення ділянка є, по суті, пустирем, на якому наявне непридатне для експлуатації футбольне ігрове поле та відсутня відповідна спортивна інфраструктура.

 

Пропонується перетворення локації на комплексну парково-спортивну зону, що передбачає перепланування території: створення нового ігрового поля для активних видів спорту, зони пікніку та відпочинку на траві, навколо яких будуть розміщуватись бігові та пішохідні доріжки. Попередньо передбачається проведення локальних земляних робіт в межах ділянки (виїмка, насип та вирівнювання рельєфу).

 

Рекомендованим є влаштування додаткових елементів благоустрою парку стадіону таких, як: штучне покриття ігрового майданчика та бігових доріжок; спеціальні огородження, що будуть відділяти зону спорту від зони відпочинку;  паркові лавки, що будуть вбудовані в схили по межі зони пікніку імпровізованих трибун; висаджені дерева для природного затінку від Сонця; трав’яні газони зони відпочинку на траві з організацією викосу та поливу; облаштовані місця збору сміття на виході з території парку.

 

Запропоновані заходи дозволять відновити занедбану ділянку міста, дозволять мешканцям прилеглих будівель весело проводити час з родиною та друзями на свіжому повітрі, а також займатися активними видами спорту, як от футбол, чи виконувати ранкову пробіжку.


 

Парк ім. Тітова

Опис концепції арт-рішення

Іншим прикладом реновації паркової зони є креативне перетворення наступної локації, що представлена парком Тітова у місті Сватове.

 

Дотримуючись концепції креативного перетворення міста Сватове пропонується створення паркової ландшафтної зони, дизайн якої передбачає виконання за рахунок локального переміщення ґрунту нового рельєфу ділянки парку. Незначний перепад висот нового рельєфу дозволить відокремити різні функціональні зони, що рекомендовано виконати у вигляді імпровізованих терас.

 

В «низинці» можуть бути розміщені паркові столики з лавками для комфортного відпочинку. На «підвищені» можна влаштувати дитячу або спортивну зону з відповідними знаряддями та розвиваючим обладнанням, для підвищення безпеки рекомендовано облаштувати додаткове огородження.

 

Для створення концептуальної завершеності парку на ділянці слід розмістити дизайнерські арт-скульптури, паркові лавки, стовпи освітлення, оновити газон та висадити декоративні деревця.


 

Сцена у парку ім. Тітова 

Опис концепції арт-рішення

На останок пропонується розглянути реконструкцію сцени, що знаходиться у парку Тітова, як ще один приклад застосування креативних рішень стосовно відновлення та осучаснення паркових споруд.

 

В рамках концепції креативного перетворення міста Сватове рекомендується виконати реконструкцію сцени, дотримуючись прийнятої стилістики. Окрім стилістичного оновлення сцени, продуманість дизайну та обґрунтованість ергономіки сцени передбачають збільшення площі її авансцени, влаштування додаткових сходинок по периметру, встановлення нового каркасу для систем освітлення та звуку.

 

Вище запропоновані заходи щодо реконструкції сцени у парку Тітоваа дозволять покращити її функціональність, зручність використання та кращий огляд того, що відбуватиметься на ній.